Potahové látky 2019-07-29T06:50:32+00:00

Potahové látky

Jestliže hledáte kvalitní, rozmanité a moderní potahové látky, tak u nás si určitě vyberete.

Potahovým látkám v současné době vévodí samet a drobnější art deco vzor. Potahová látka však ze všeho nejvíc musí být komfortní na posezení. A protože ctíme jedinečnost každého zákazníka – máme v nabídce potahové látky od kůže přes eco kůži různých struktur po heboučké sametové a žinylkové textilie. Pro harmonický interiér se většinou volí látka na čalounění jednobarevná a dozdobí se polštářky. Materiály nejsou však jen krásné a stylové, ale dbá se i na jejich užitné vlastnosti. V první řadě je to odolnost / opotřebení. Prémiové značky jako Hopke nebo Polstrin si v tomto směru udržují a ručí vysokou kvalitou. Velká část potahových látek je dnes již opatřena nešpinivou a voděodolnou úpravou. Díky tomu se pohovka či křeslo v případě katastrofy v podobě vody nebo čokolády snadněji vyčistí. Originálně si můžete očalounit i venkovní sezení. Značka Delius nabízí nejen látky vhodné na venkovní použití, ale jsou i nehořlavé.

Čalounění není dávno již doménou jen pohovek a křesel. Velmi trendy jsou v dnešní době čalouněné postele. Svůj interiér ložnice můžete zařídit velmi komfortně. Není nad to večer usínat v útulné  posteli a ráno šlápnout na příjemný hebký koberec.

 

 

TIP: Jak na potahy se vzorem

Na čalounění pohovky nebo křesel se většinou vybírá vzoreček drobnějsí. Můžete ho tedy použít na celé křeslo, když je jednoduchého tvaru nebo složené z nesložitých tvarů. To protože při čalounění je složitější dodržet návaznost vzoru na jednotlivých dílech křesla.

Lze zvážit i kombinaci jednobarevné a vzorované látky: jednobarevná třeba na korpus křesla a vzor si dopřát na sedáky a opěrné polštáře. Vzor a uni barva může být tón v tónu, ale jsou dovoleny i divočejší kombinace.