Tapety 2019-11-18T09:30:07+00:00

Tapety

Náš sortiment

Papírové, vliesové a vinylové tapety

Textilní tapety

Obrazové tapety

Tapety se za posledních dvacet let staly obrovským tvůrcem atmosféry interiérů. Je nenahraditelná jako dekorace stěn, protože dokáže zabydlet a zútulnit každou místnost. Škála tapet nebyla v minulosti nikdy tak široká jako nyní. Najdete tapetu prakticky ke každému stylu.

Dekorace není jen vzor, ale i struktura
Dnes není diktát jedné barvy, a proto se v nových kolekcích tapet objevují tapety zlaté i stříbrné, matné i lesklé. Texturou se podobají betonové stěrce nebo oprýskané stěně, jak se dnes žádá hlavně do moderních interiérů nebo protipól  plechovitě kovovité až oslnivě lesklé tapety anebo klidné strukturované tapety s jemnou texturou, které doslova stěnu obléknou.

Nejen pestrobarevné a bohatě vzorované tapety umí vtisknout vašemu interiéru STYL. Vhodné kombinace neutrálů s rozličnými texturami dokážou vytvořit velmi elegantní a příjemnou atmosféru.

Vzory do dětských pokojů

Tapety jsou velkým pomocníkem při zařizování dětských pokojů. Protože tady nemusíme být tolik nadčasoví, můžeme si dovolit výraznější a barevnější vzory, které dětem pokoj zpříjemní.

Díky nové technologii vliesu je snazší i práce s nimi. Vliesová tapeta se lepí přímo na stěnu a i její odstranění je výrazně elegantnější než u papírových tapet. Ty se musí ze zdi trhat, kdežto vliesová se snadno sloupne.

Ale nutno říci, že každý materiál má své pro a proti.

Vliesová tapeta bývá na povrchu často vinylová. Její výhodou je, že její povrch je pevný, strukturovaný a dá se otírat.

Velká přednost papírových tapet je, že jsou více porézní a tak dýchají.

Textilní tapety působí velice luxusně a i jejich instalace je dnes o mnoho jednodušší než dříve, kde se vypínaly na rám.

Samostatnou kategorii tvoří obrazové tapety, které jsou některé katalogové a většinou se dají přizpůsobit Vaší stěně nebo si můžete nechat vyrobit tapetu přímo na míru se svým motivem.

Ideální je řešit výběr tapety rovnou s okenními dekoracemi – záclonou, závěsem, roletou, aby všechny stěny pěkně ladily. Naši návrháři vám pomohou vybrat a sladit materiály, vzory a barvy. Nezapomínejte, že tapety a závěsy nejvíce podtrhnou náladu a styl vašeho interiéru, opticky vyladí prostor. Po pečlivém výběru vám můžeme tapety i závěsy vyměřit a na místě instalovat.

Máte zájem o naší nabídku tapet? Využijte našeho kontaktního formuláře.

Kontakt